HPV Türk Forum Yorumlar

From the blog

HPV Türkiye

HPV Türkiye FORUM Sayfası

HPV Türkiye Genital Siğil Forum Türkiye HPV, Genital siğillerin Tedavisi için ürünlerin, kullanmış olduğunuz sonuçları, düşüncelerinizi HPV forum sayfasıdır.

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Hakkında Alt kısımda Yorum yaparak bilgi Paylaşımında bulunabilirsiniz.

HPVRAK ve HPVNEGA PATENT TESCİLİ YAPILMIŞTIR

HPV Virüsü, Genital siğiller tedavisi için dikkat edilmesi gerekenler..

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Türkiye FORUM Giriş

HPV Türkiye Genital Siğil Açıklama Bilgi 2020 Genital Siğil tedavisi? 2020,

Genital Siğil tedavisi 2020, Çocuklarda Siğil 2020, Erkeklerde Siğil 2020, Kadınlarda Siğil 2020, Siğillere Çözümler. Kesin tedavisi.

Genital Siğil  Human Papilloma Virüs (Genital Siğil HPV)’ün genital bölümde niçin bulunduğu siğile (verrükaya) verdiği isimdir. Dünyada cinsel ilişki ile en sık bulaşan enfeksiyon olan Genital Siğil Açıklama HPV enfeksiyonu, ilk cinsel tecrübesini erken yaşta yaşam sürdüren ve cinsel partner adedi çok olan bireylerde daha sık görülmektedir.

HPV Türkiye Genital Siğil Açıklama HPV nasıl bulaşır?

FORUM Genital siğillerin enfeksiyon yapma potansiyeli gerektiğince yüksektir. Genital siğil çoklıkla oral, anal ve vajinal cinsel ilişkila bulaşır. Partnerler arasında bulaşma seviyesi aşağı yukarı %60’dır. Yüksek bulaşma seviyesi niçiniyle cinsel aktif bireylerde yaşam boyu genital siğil görülme seviyesi %50’ye yaklaşmıştır.

Genital Siğil Açıklama HPV bulaşmasındaki risk faktörleri;

Erken yaşta cinsel ilişki
Cinsel partner adedinin çoklığı
Korunmasız cinsel ilişki
Cinsel ilişki ile bulaşan enfeksiyon geçmişi
Bağışıklık sistemi

Genital Siğil HPV cinsel ilişki haricinde bulaşabilir mi?

FORUM Genital Siğil Açıklama HPV cinsel ilişki dışında da bulaşabilmektedir. En sık yaşanan bulaşma biçimi cinsel ilişki ile olmakla beraber;

Kişinin bedeninde değişik bölgelerde tespit edilen siğil ya da siğillerden ilişki yolu ile ve Genital Siğil HPV tespit edilen şahıs ya da şahıslarla ilişki ile de bulaşabilmektedir.

Genital Siğil HPV çocuklarda görülebilir mi?

Genital Siğil HPV çocuklarda da görülebilmektedir. 2 yaş altındaki çocuklarda görülen anogenital siğillerde annenin anogenital kanalından bulaş bulunduğu düşünülmektedir.2 yaş üzerinde gözlenen siğiller de ise cinsel istismar mühim bir niçindir.

Ancak çocuklarda gözlenen anogenital siğillerin, Genital Siğil Açıklama HPV virüslü şahıslar ile aynı banyoyu paylaşmaları gibi değişik ilişki yolları ile de oluşabileceği bilinmektedir.

Genital Siğil HPV enfeksiyonu bedenin hangi yerlerinde görülür?

Bayanlarda Genital Siğil;

Dış genital bölge
Vajina
Serviks (rahim ağzı)
Perianal bölge (makat çevresi)

Erkeklerde Genital Siğil;

Dış genital bölgede Genital Siğil
Perianal bölge(makat çevresinde) görülebilir.

Bununla beraber genital siğilleri olan bireylerde oral yani ağız bölgesi, göz, solunum yolu ve burun bölgesinde de siğiller görülebilir. Genital Siğil tedavisi?

Genital siğil bulguları nelerdir? ve Genital Siğil tedavisi

Genital Siğil HPV’nin niçin bulunduğu genital siğiller hiçbir bulgu vermeden ilerleyebilmektedir. Deriden kabarık ya da yassı, deri renginde-pembe-kahve tonlarında et beni aynısı kabartılar biçiminde görülen genital siğiller genelde milimetrik olarak başlar fakat seyrek birkaç cm’lik siğiller de görülebilir. FORUM Genital Siğil tedavisi? Büyük, birleşmiş ya da nodül olarak görülen genital siğiller daha çok immunsupresif yani bağışıklık sistemi baskılanan ve diyabet hastalarında görülür. Lezyonların oluşmasından sonrasında siğillerin adedi ve ebatı artabilir ya da kendi kendine gerileyebilir.

Genital siğiller sık sık semptom vermemekle beraber; kanama ve kaşıntı şikayetleri bulunabilir.

Bayanlarda Genital Siğil bulgular; Genel sendromların haricinde kadınlarda iç genital bölümdeki siğile bağlı olarak cinsel ilişki ya da gebelikte kanama görülebilmektedir. Dış genital bölümde kaşıntılar yaşanabilir.

Erkeklerde Genital Siğil bulgular;Genital siğiller erkeklerde penis, testis, kasık ve makatta görülebilmektedir. Genital siğiller, seyrek de olsa anüs ya da idrar yolunda oluştuğu vakit tuvalete çıkma zorluğuna niçin olabilmektedir.

Genital siğil ne vakit meydana çıkar?

Genital Siğil HPV bulaştıktan sonra uzun seneler bedende sessiz kalabilmektedir. Genital Siğil HPV tespit edilen herkeste genital siğil meydana çıkmayabilmektedir. Esasında çoğu şahısde Genital Siğil HPV savunma sistemi doğrulusunda tesirsiz duruma getirilmektedir.

Genital Siğil HPV ile bulaşma sonrasında lezyonun görülme vakitı 3 hafta ile 24 ay arasındadır.

Genital siğilin meydana çıkması;

Kişinin bağışıklık sistemi
Yüksek riskli Genital Siğil HPV varlığı
Uzun süreli siğil varlığı
Başka enfeksiyon varlığı
Yaşa göre değişebilmektedir.

Genital siğil hangi yaşlarda daha sık görülür? FORUM

Genital Siğil HPV enfeksiyonlarının nerdeyse yarısına 15-24 yaşları arasında rastlanmaktadır. Bayanlarda en sık 20-24 yaş, erkeklerde ise 25-29 yaşları arasında daha sık görülmektedir. Genital Siğil tedavisi İleri yaşlarda görülme sıklığı azalan genital siğil yetmiş yaş üzeri kadınlarda %5 seviyesinda meydana çıkmaktadır.

Genital Siğil tedavisi: HPV çeşitleri nelerdir?

Genital Siğil Açıklama HPV’ün 200’e yakın değişik tarzı bulunmaktadır. Bu tiplerden 40 kadarı genital bölümde siğile niçin olmaktadır. Genital Siğil HPV’ün kansere yol açma potansiyeline göre düşük ve yüksek riskli olmak üzere iki gruba ayrılır.

Anogenital verrükalar arasında en sık görülen Genital Siğil HPV tip 6 ve 11 kanser gelişimi yönünden düşük rizikoya sahiptirler.

Düşük riskli Genital Siğil HPV çeşitleri; Genital Siğil HPV tip 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72 ve 81

Yüksek riskli Genital Siğil HPV çeşitleri; HPV tip 16 ve 18 başta olmak üzere 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73, 82 yüksek riskli tiplerdir.

Genital Siğil tedavisi: HPV hangi hastalıklara sebep olabilir? FORUM

Genital Siğil HPV’nin hastalık yapmadan bedende sahip olunan olması hali latent, subklinik enfeksiyon ya da sessiz enfeksiyon olarak tanımlanır. Genital bölgelerdeki siğillerin haricinde oral (ağız bölgesi), respiratuar –nasal ( solunum yolu ve burun), gözde (konjuktivada) siğiller görülebilir.

Genital Siğil HPV’ün yüksek riskli çeşitleri (sık sık Genital Siğil HPV 16-18) kanser öncüsü lezyonlara ve kansere yol açabilir. Başta servikal kanser yani rahim ağzı kanseri olmak üzere, anogenital bölge, penis ve baş- boyun kanserleri de görülebilir.

Rahim ağzı kanseri bilhassa kendisi ya da partnerinde Genital Siğil HPV olan, erken yaşta cinsel aktiviteye başlayan, çok sayıda cinsel partneri olan ve cinsel yolla bulaşan değişik hastalıkları tespit edilen şahıslarda daha çok görülmektedir.

Genital Siğil tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler FORUM 

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Türkiye Forum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir