HPV Türk Forum Yorumlar

From the blog

HPV’DEN KORUNMA YOLLARI:

HPV’DEN KORUNMA YOLLARI: Siğilden korunma

HPV’DEN KORUNMA YOLLARI:, Siğilden korunma, Ascustan korunma, Makat siğillerden korunma, Dilde siğillerden korunma, Hızlı tedavisi kesin çözüm, Bitkisel tedavi

Elbette tek eşli bir cinsel yaşam sürmek en önde gelen korunma yöntemidir.

Çünkü virüsün tek bulaşma yolu cinsel ilişki yollarıdır.

Cinsellik herkes için büyük bir çekim gücüdür ve pek çok insan sonradan pişman olsa bile bazı riskli cinsel faaliyetlerde bulunabilmektedir. Cinsel ilişkide bulunulan partner ne kadar sık eş değiştirmişse HPV için o kadar riskidir denilebilir.

Prezervatif kullanımı bir insanı HPV’ ye karşı asla %100 korumaz. Çünkü prezervatif ile penis kök kısmı ve göbek altı bölgeler açıkta kalmaktadır ve buralardan da rahatlıkla HPV bulaşabilir. Ama yine de her cinsel ilişkide mutlaka prezervatif kullanılmasını öneririz.

HPV’ ye karşı %50 kadar koruyucu olsa bile diğer cinsel ilişkiyle geçen hastalıklara karşı prezervatif mutlak koruyucudur.

Bunun dışında travmatik epilasyon yöntemleri de hem bulaşa hem bulaş olmuşsa da virüsün yayılmasına neden olmaktadır.

Bu nedenle çok partnerli bir cinsel yaşam sürülüyor ise jilet makine gibi yöntemlerle değil genital bölgenin sadece makasla deriyi kesmeden delmeden tüy temizliğinin yapılmasını tavsiye ederiz.

Yine aynı şekilde tüy dökücü kremler de derinin üst tabakasına zarar verdiği için HPV bulaşıcılığı riskini artırabilmektedir.

Sünnetli olmanın virüsün yayılımını ve taşıyıcılık oranını biraz azalttığı bir gerçektir.

Ama artık toplumumuzda bunun bir önemi kalmamıştır. Çünkü HPV oranları sünnetsiz toplumları dahi geçmiş durumdadır.

Temel ve en önemli korunma yöntemi kuşkusuz aşılanmaktır.

Aşı olayına ileride uzun uzun değineceğim ama şunu bilmek lazım HPV aşıları son derece etkin ve güvenilir bir korunma yöntemidir.

Ve neredeyse 10 ila 50 yaş arası kadın erkek herkese tavsiye olunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir