HPV Türk

Human Papilloma Virüsü

Human Papilloma Virüsü İnsan Papilloma Virüsü, HPV virüsü Genital Siğiller

Human Papilloma Virüsü İnsan Papilloma Virüsü, hpv virüsü, Genital Siğiller, ascus, rahim ağzı kanseri, cin1, cin 2, cin 3, kesin tedavi, kesin çözüm, tek çaresi, tek çözüm, HPV virüsü Genital Siğiller 2019/2020 HPV Enfeksiyonları nedir? – Siğiller Nasıl bulaşır? HPV nedir? – HPV Nasıl bulaşır? – HPV Bulguları nelerdir? – HPV’den Nasıl korunulur? – HPV Tedavisi nedir?

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

HPV NEDİR? – (İnsan Papilloma Virüsü)

HPV virüsü ( İnsan papilomavirüs enfeksiyonu ) virüsü, daha çok cinsel yolla bulaşan ve kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine yol açılabilir; 100’den çok tarzı tarzı tespit edilen bir virüstür. Vücudun farklı bölgelerdeerinde siğil (kondilom), hücre çoğalması ve kansere namacıyla olabilir. HPV bedene alınmasını ileri 2-3 ay içersinde siğil oluşumuna yol açar. Siğiller en sık genital çalışmalarında ama bedenin her yerinde çalışır. HPV’nin% 80-90’ı bedenin savunma hücreleri doğrulusunda yok edilir.

Human Papilloma Virüsü tedavisi
HPV Nasıl bulaşır ve tedavisi

HPV vürüsünün kanser oluşturma süreci 10-15 yıldır.

Ağız kanserlerinin% 99’unda HPV virüsü pozitiftir. HPV virüsleri, erkeklerde de penis, skrotum ve anorektal kanserlerin namacıylaleri arasında sayılıyor. Oldukça süregelen views HPV vürüsü basit bulaşır ve mühim sıhhat problemlerine namacıyla olabilir. 100’e yakın tür tespit edilen virüsün en süregelen tiplerine karşı bugünümüzde aşılama yapılabiliyor. HPV virüsü aşısı bilhassa kansere namacıyla olan süregelen vürüs tiplerinden korunmaktadır.

Genital Siğiller HPV NASIL BULAŞIR?

Bulaşmaya namacıyla olan ajan 100’den çok tür olan insan papilloma virüsü (HPV) ‘dir. Bulaşma tarihini saptamak olası değildir. Cilde ilişki yolu ile bulaşır, virüsün ana bulaşma yolu cinsel ilişkiidir. Enfekte bir bireyin penis, skrotum (erkek yumurtalık torbası), vajina ya da dış genital bölgesi ile ilişki neticesi bulaşır. Oral yolla enfekte bir.

HPV Genital siğil virüsünü Prezervatif kullanmak bulaşmayı her zaman önlemekez

genital alandan da bulaşabilir. Enfeksiyon örneğinde çıplak gözün göremediği hücresel farklılıklar olarak meydana çıkar. Bunlar kadınlarda rahim kanseri tespit testi ile saptanabilir. Klasik karnabahar görüntülü siğillerle (kondiloma akuminata) belli eder. Oluşur halde enfeksiyon gelir ve hiç fark edilmeden oluşur.

Genital Siğiller HPV BELİRTİLERİ:

HPV-enfeksiyonu derhal her zaman belirtisizdir ve kondilomata (Genital siğil) düşer kaza eseri saptanır.

Vulva, anüs ve sünnet derisi bölgelerinde yoğun kaşıntı (Kaşıntı) ve ülserasyonlar (Doku hasarı) seyrek bulunmaktadır. Bunlara tipik ikincil enfeksiyonlar namacıyla olur.

Üretral siğiller idrar çıkartıyor ve idrarda kan bulunduğunu yanma yapar.

Bulguların sorunları (Kandida, herpes, klamidya gibi) başka eşvakitlı enfeksiyonlardan kaynaklanır.

HPV’den Genital siğillerden KORUNMAK İÇİN:

Çok eşlilik HPV’de çalışır en mühim risk faktörüdür. Çok eşlilikten uzak durmak korunmada mühim bir etkendir. HPV ile karşılaşması da HPV bulaşmasına yol açar. % 100 önlemese de prezervatif kullanmak bulaşmayı dikkat çekici olarak kullanmak.

Genital Siğiller HPV virüsü korunmasında bir başka teknik de aşıdır.

Aşılardan biri sadece kanser yapan tiplere (tip, 16 ve 18), öteki ise hem kanser yapan tiplere hem de en çok siğil olduğu tanınan tiplere (tip 6 ve 11) karşı antijen içindir. HPV aşışı profilaktik yani korunma hedefli özellikler, tedavi edici özellik bulunmuyor.

HPV Türkiye Forumu

Kullanıcıyı okumak için 

HPV Türkiye Forumu