HPV Türk Forum Yorumlar

From the blog

DIKKAT HPV VIRUSU!

DIKKAT HPV VIRUSU!

DIKKAT HPV VIRUSU!, HPV Türk Forum Yorumlar, Kesin kurtuluşu, Hpv virüsü tedavisi, Genital siğil virüsü, Anal siğillere çare, Dildeki siğilerden iyileşenler

DIKKAT HPV VIRUSU! Son günlerin gündem konularından biri de kadınlarda en çok görülen ve rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsünün tuvaletler aracılığıyla geçişini engelleyen spreyin geliştirilmesi.

Gerçekten bu sprey işe yarıyor mu?

Kadınlarda en çok görülen ve her iki dakikada bir kadının ölümüne neden olan rahim ağzı kanserinin bulaşmasını engelleyebilir mi?

HPV virüsü başka hangi hastalıklara neden olabiliyor?

Yapılan araştırmanın içeriğini, hangi HPV tipleri üzerinde denendiği ve nasıl sonuçlara ulaşıldığını görmeden bir şey söylemenin çok doğru olmadığını dile getiren uzmanlar;

‘HPV son yıllara kadar sadece cinsel yolla bulaşan hastalıklar grubundaydı. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda diğer virüslerde olduğu gibi mutasyona uğrayarak temas yoluyla da bulaşabilir hale geldiğini gördük.

Bulaşmanın yüzdesel oranını tam olarak bilmesek de; HPV virüsünü taşıyan bir kişinin kullandığı tuvaleti kullanmak, tuvalet kullanımı sonrası ellerini yıkamayan biriyle tokalaşmak, aynı eşyayı kullanmak ile de bulaşabilir.

Burada en önemli nokta kişinin HPV enfeksiyonunun o an aktif olması. Günümüzde hiçbir şekilde cinsel aktivitesi olmayan kişilerde de görülmesinin en büyük nedeni bu.’ diye konuştu.

İçindekiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir