HPV Türk Forum Yorumlar

From the blog

Bağışıklık sistemi güçlü olanlar!

Bağışıklık sistemi güçlü olanlar!

Bağışıklık sistemi güçlü olanlar!, Hpvden kurtulanlar, Tedavisi bulundu, Tedavi sonrası, Cinsel ilişki, HPV Erkek, HPV kadın, HPV İstanbul, İzmir, Ankara,

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Human Papilloma Virus (HPV) Nedir?

Serviks kanserlerinin oluşmasında en önemli sebeplerden biri HPV virüsü bulaşmasıdır. Yapılan çalışmalar göstermektedir ki rahim ağzı (serviks) kanserinin sebebi %99 olarak HPV virüsüdür. Hpvden kurtulanlar. HPV cilt teması ile bulaşan bir virüstür. En çok da cinsel yolla bulaşır. Aktif cinsel yaşamı olan tüm kadın ve erkekler bu konuda dikkatli olmalıdır. 15-49 yaş aralığındaki her 4 kişiden 3’ünün bu enfeksiyonu geçirdiği tespit edilmiştir.

HPV Çeşitleri

HPV virüsü DNA virüsü olup küçük, sirküler ve çift sarmallıdır. Şimdiye kadar tanımlanan 200’den fazla tipi vardır. Bunlardan 40 tanesi genital kanalla bulaşır. Hpvden kurtulanlar. Düşük riskli HPV tipleri HPV 6, 11, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72, 81 iken, yüksek riskli HPV tipleri HPV 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73, 82 tipleridir.

Düşük riskli olanlar siğil şeklinde kendisini gösterir. Yüksek riskliler ise kansere yol açabilir. HPS 16 ve 18 servikal kanserlerin %77’sinden sorumludur. HPV 6 ve 11 ise siğillerin %90’ından sorumludur.

Nasıl Bulaşır?

Hpvden kurtulanlar: Cinsel yolla bulaşan hastalık denilince akla ilk olarak HIV virüsü gelse de HPV çok daha fazla bulaşıcıdır. Çünkü HPV bulaşması için tam cinsel ilişkiye gerek yoktur. Kısa süreli tensel temaslarda bile bulaşacaktır.

Bu virüsün üremesi 9-12 ay sürer. Yavaş yavaş yayılan bir virüstür. Bu dönemde virüsün varlığından haberdar olunmasa bile bulaşmaya devam edecektir. Aktif genital lezyonlar görülüyorsa bulaşıcılık en üst seviyededir.

Aktif genital lezyonlar denilen en çok siğillerdir. HPV’nin pek çok türü vardır ve bir kısmı cinsel yollarla bulaşır. Bu durumda siğiller oluşacaktır. Cinsel yolla bulaşan virüslerden yaklaşık %15’i kanserojendir.

HPV Virüsü ve Servikal Kanser

Bağışıklık sistemi güçlü olanlar!: Servikal kanser dünyada kadınlarda en çok görülen kanser türüdür. HPV ise ne büyük sebebidir. Virüs enfekte olduğunda çoğu zaman kişi farkına bile varmaz. Genital siğiller her zaman görülmez, hastalık sessizce vücutta yerleşebilir. İlerleyen dönemlerde kadınlarda servikal kansere yol açabilir. Hpvden kurtulanlar Ancak bağışıklık sistemi güçlü olan kadınlar virüsü vücuttan dışarı atabilir.

HPV Türkiye Forum

#Bağışıklık sistemi güçlü olanlar!, #Hpvden kurtulanlar, #Tedavisi bulundu, #Tedavi sonrası, #Cinsel ilişki, #HPV Erkek, #HPV kadın, #HPV İstanbul, #HPV İzmir, #HPV Ankara,

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir